Корзина
5 отзывов
+380504640664
Корзина
MILDOT - интернет-магазин товаров для охоты

Керівництво покупця

Керівництво покупця

Для кого розроблене це керівництво?

Це повне керівництво покупця буде корисно всім, хто цікавиться або вже використовує прилади нічного і теплового бачення: від мисливців і гравців в страйкбол до професійних військових і співробітників органів правопорядку. Він дає більш глибоке розуміння ключових технологічних аспектів і розкриває все, що вам потрібно знати про системи нічного і теплового бачення.

Що дає це керівництво?

 • Пояснює значення ключових параметрів
 • Вказує на те, до чого слід прагнути і чого необхідно уникати
 • Допомагає вибрати правильний продукт
 • Дає об'єктивні професійні рекомендації

Навіщо використовувати це керівництво?

Сьогодні світовий ринок пропонує широкий спектр пристроїв нічного бачення і тепловізійних пристроїв. Незважаючи на те, що більша частина інформації доступна в Інтернеті, проблема залишається: як вибрати пристрій, який буде ідеально відповідати вашим потребам, і не утворить діру в бюджеті? Які параметри дійсно важливі? Як правильно зорієнтуватися в лабіринті специфікацій, конфігурацій і спеціальних термінів?

Уявіть, що всього кілька хвилин тому Ви, як Покупець могли бути Новачком, що постав перед Продавцем-Професіоналом. Очевидний «дисбаланс» або несправедливість по відношенню до Вас, Покупця. Тому що Ви можете покладатися лише на «милість» Продавця в прийнятті рішення щодо покупки, про яку пізніше можете пошкодувати.

Це Керівництво Покупця допоможе вам стати професіоналом у сфері систем нічного бачення і тепловізійних систем, і таким чином, розмовляти з Продавцем на рівних, задаючи правильні питання, що призведе до правильного рішення про покупку. В решті-решт Ви будете просто насолоджуватися вашою покупкою, про яку сміливо можна буде сказати

Найкраще співвідношення ціни та якості

Які питання розкриває це керівництво?

Розділ І. Загальні характеристики

 • Число діафрагми об'єктива
 • Оптичне и цифрове наближення
 • Кут огляду

Розділ II. Тепловізійні системи

 • Роздільна здатність FPA
 • Термочутливість
 • Частота оновлення
 • Чорно-білі або кольорові?
 • Ручне регулювання посилення
 • Виявлення, Розпізнавання, Ідентифікація

Розділ III. Системи нічного бачення

 • Коефіцієнт досконалості (FOM)
 • Ручне регулювання посилення
 • Виявлення, Розпізнавання, Ідентифікація
 • Імпульсні джерела живлення

Розділ IV. Контрольний листок покупця

 

Розділ І. Загальні характеристики

 

Число діафрагми об'єктива

Передня лінза об'єктива це в буквальному сенсі ваше вікно у світ нічного і теплового бачення. Якість цього «вікна» безпосередньо впливає на зображення, яке ви бачите з вашого пристрою. А отже вибирайте об'єктив мудро, бо Вам ні до чого псувати вид низькою якістю оптики.

Один з основних параметрів лінз, відповідальних за якість зображення, називається число діафрагми. Він також відомий як поділ діафрагми, фокусне співвідношення або відносна апертура.

Це співвідношення фокусної відстані лінзи (позначається літерою «L» на діаграмі) до діаметру вхідної зіниці (позначається літерою «D»).

Чим нижче число діафрагми, тим більше випромінювання, тобто світла у випадку приладів нічного бачення або інфрачервоних променів у випадку тепловізійних пристроїв, вловить лінза. Лінзи з низьким числом діафрагми підвищують загальну чутливість, що в результаті допомагає отримати більш детальне і чітке зображення. До того ж більш висока чутливість дозволяє бачити далі і досягати кращих результатів у виявленні, розпізнаванні та ідентифікації різних об'єктів.

Порівняйте самі!

Прилади, наведені вище, оснащені об'єктивами з однаковим фокусною відстанню - 75мм, але з різними числами діафрагми. Прилад з числом діафрагми f /1.3 на 30% менш чутливий, ніж той, у якого число діафрагми становить f / 1.0.

Висновок.

Все вказує на той факт, що Вам необхідно вибрати прилад, передня лінза якого має найменше число діафрагми. Тим не менш, тут є два «але»: розмір і вартість. Високочутливі лінзи більші за розміром і як правило дорожчі за своїх менш чутливих аналогів. Якщо Ваш основний пріоритет це функціональність приладу, тоді найкращим вибором буде оснащення його передньою лінзою з найменшим числом діафрагми.

 

Низьке число діафрагми. Що воно мені дає?

   Висока чутливість, чітке та різке зображення

   Довша дистанція виявлення, розпізнавання та ідентифікації

   Більше за розміром та вагою. Вище ціна

 

Оптичне та цифрове наближення

Як Вам добре відомо, наближення або зум - це здатність електрооптичного пристрою наближати зображення до глядача. Але що значить: оптичне або цифрове?

Оптичний зум забезпечується передньою лінзою об'єктива пристрою і безпосередньо пов'язаний з його фокусною відстанню. Чим більше фокусна відстань об'єктива, тим значніше оптичне наближення. Збільшення оптичного наближення не чинить негативного впливу на якість зображення: воно залишається чітким і різким.

Принцип цифрового зуму зовсім інший. Замість того, щоб використовувати оптичний потенціал передньої лінзи, всю роботу бере на себе електроніка пристрою. Вона бере центральну частину зображення, створеного пристроєм, обрізає його і пропорційно розтягує. В результаті, якість зображення знижується. Причина в тому, що цифрове зображення складається з тисяч окремих пікселів, загальна кількість яких ніколи не змінюється. При перемиканні на більш високі коефіцієнти масштабування пристрій електронно збільшує зображення таким чином, що пікселі стають більше. Якщо бути абсолютно точним, цифрове наближення, насправді, взагалі не наближення. Це просто імітація оптичного наближення.

Порівняйте самі!

x4 оптичне наближення
 
x4 цифрове наближення


Іноді виробники вказують комбіноване або загальне наближення. Воно розраховується шляхом множення максимального оптичного наближення на максимальний коефіцієнт цифрового масштабування.

Якщо детектор (FPA) вашого тепловізійного пристрою має роздільну здатність 384x288, а потім Ви застосуєте 4x кратний зум, то побачене Вами зображення буде в результаті мати роздільну здатність всього 96x72 пікселів. Таким чином стає очевидним, що застосування фактора цифрового зуму 4 і більше має мало сенсу або взагалі безглуздо.

Оптичне наближення: Плюси та мінуси

   Незмінно різке та чітке зображення

   Відсутність втрати якості зображення

   Довше дистанція Виявлення / Розпізнавання / Ідентифікації

   Збільшує розмір та вагу. Вище ціна.

Цифрове наближення: Плюси та мінуси

   Відсутність додаткових деталей. Незмінний розмір та вага

   Застосування не пов’язане із додатковими витратами

   Високі показники призводять до значного погіршення якості

Висновок.

Більшість пристроїв, присутніх на ринку, мають фіксовану відстань, і отже, фіксований оптичний зум, але дозволяють варіювати цифрове наближення. Для досягнення найкращих результатів у будь-яких умовах рекомендується покладатися на оптичне наближення з невеликою допомогою цифрового зуму.

 

 

Кут огляду

В оптичному обладнанні термін кут огляду використовується для кількісного опису спостережуваного простору для конкретного оптичного пристрою. Кут огляду або FOV для стислості (від англ. Field of View), вимірюється в градусах, як і звичайні кути. Його значення показує, скільки з навколишнього простору потрапляє в поле зору передньої лінзи вашого пристрою. Для тепловізійних систем FOV виражається двома цифрами (по горизонталі і по вертикалі), а в приладах нічного бачення, він, як правило, представлений одним числом (наприклад, 40°), так як зображення в приладах нічного бачення має круглу форму, а в тепловізорах прямокутну.

Слід зазначити, що між кутом огляду і оптичним наближенням існує компроміс.

Ми вже говорили, що високий фактор оптичного зуму досягається за рахунок збільшення фокусної відстані об'єктива. Однак це неминуче звужує здатність просторового огляду об'єктива.

Термін кут огляду також пов'язаний з так званим «розумінням ситуації». У контексті оптики це якісний опис вашого усвідомлення і сприйняття простору. Чим більше FOV пристрою, краще ваше розуміння ситуації.

Порівняйте самі!

Лінза 25мм, 1x оптичний зум
 
Лінза 50мм, 2x оптичний зум

Висновок.

Для загального спостереження на малих і середніх відстанях, щоб забезпечити більшу площу огляду рекомендується використовувати об'єктив з більш високим показником кута огляду FOV.

Однак, якщо ви плануєте використовувати пристрій в основному для огляду на великих відстанях або для розпізнавання об'єктів, то оптичний зум - Ваш пріоритет

№1. Оцінюйте розуміння ситуації в залежності від Ваших потреб.

Розділ II. Тепловізійні системи

 

Роздільна здатність FPA

Тепловізійний датчик, інакше відомий як FPA (від англ. Focal plane array - матриця фокальній площині) або тепловий датчик є справжнім серцем будь-якої тепловізійної системи. Тепловізор працює майже так само, як Ваша цифрова камера. Різниця лише в тому, що цифрова камера сприймає видиме випромінювання, в той час як більшість тепловізорів працюють в діапазоні довжини інфрачервоних хвиль: він реагує на температурні перепади, а не на світло.

Структурним елементом будь-якого FPA є пристрій під назвою мікроболометр. Він дійсно «мікро», оскільки його розмір в 4 рази менше, ніж середня товщина людської волосини. Багато тисяч мікроболометрів представляють пікселі детектора і складають матрицю, в якій кожен з цих крихітних елементів змінює свій електричний опір в залежності від довжини хвилі випромінювання, яку він отримує. Потім зміна опорів всіх мікроболометрів обробляється електронними засобами та використовується для генерації теплового зображення. Природно, що чим більше мікроболометрів містить тепловий детектор, тим більш чітким і детальним буде зображення, яке Ви побачите. Іншими словами, мова йде про роздільну здатність детектора.

Роздільна здатність FPA це ключовий показник ефективності, який безпосередньо відображає, наскільки далеко і чітко Ви зможете бачити за допомогою свого тепловізіонного приладу. Типові значення роздільної здатності 320x240, 384x288 і 640x480. Нижче ми наводимо порівняння ефективності термодетектора з різними показниками.

Порівняйте самі!

640x480
 
160x120

* дешеві тепловізори з низькою роздільною здатністю укомплектовані низькоякісною оптикою і такими ж низькоякісними FPA, що призводить до зниження чутливості приладу і його загальної ефективності.

 
 
 

Висновок.

Роздільна здатність FPA має істотний вплив на ціну тепловізора. Очевидно, що моделі з високою роздільною здатністю забезпечують виняткову ефективність і найвищу якість зображення, але коштують вони значно дорожче, ніж моделі з більш низькою роздільною здатністю. Вибирайте роздільну здатність FPA залежно від середовища, де буде використовуватися теплова одиниця, операційної відстані і свого бюджету.

 

 

Термочутливість

Не секрет, що якість зображення - це один з найбільш відчутних параметрів, що створюють перше враження, і здатних потім вплинути на ваше рішення щодо придбання пристрою.

Отже, які параметри безпосередньо відповідають за якість зображення? їх чотири: число діафрагми об'єктива, роздільна здатність FPA, дисплей з оптимальною роздільною здатністю 800x600 пікселів і не в останню чергу термочутливість.

Термочутливість - це здатність теплового пристрою розрізняти перепади температур. Вона виражається в мК - міллікельвінах (одна тисячна Кельвіна).

Його низьке чисельне значення (в мК) вказує на високу чутливість, тому що пристрій може розпізнати навіть невеликі відмінності в температурі. Типове значення чутливості FPA становить 50тК, тобто це означає, що детектор може розрізняти об'єкти, якщо різниця в температурах їх поверхонь становить 50тК або більше, наприклад, 11,5°С і 12°С. Тут навмисне зазначено «чутливість FPA», а не загальна чутливість. Пам'ятаєте, ми говорили про зв'язок між числом діафрагми передньої лінзи і чутливістю?

 

Загальна чутливість насправді є добутком чутливості FPA і числа діафрагми об'єктива:

Загальна чутливість = Чутливість детектора * число діафрагми об'єктива

Деякі виробники тепловізійних приладів можуть приховувати загальну чутливість своїх систем, звертаючи увагу тільки на високу чутливість їх детекторів, і спеціально не розкривають число діафрагми передніх лінз, якими оснащені пристрої.

Уявіть собі, що у вас є тепловізійний пристрій з чутливістю детектора 50тК і числом діафрагми об'єктива F / 1,4, в такому випадку чутливість роботи пристрою в цілому складе 50x1.4 = 70тК. Результат означає, що теплове зображення буде на 40% менш різким і чітким, ніж з об'єктивом F / 1,0. Таким чином, навіть пристрій з дуже чутливим тепловим детектором буде давати погані результати, якщо воно супроводжується низькою якістю оптики.

 

Висновок.

Завжди дізнавайтеся чутливість FPA і число діафрагми. Це єдиний спосіб оцінити, наскільки пристрій буде дійсно ефективним.

Теплові детектори можуть бути надзвичайно чутливі, проте в реальних умовах це нічого не означає, якщо пристрій працює в парі з системою лінз низької якості.

 

 

 

Частота оновлення

Ефективність тепловізійної системи описує ще один параметр: частота оновлення. Вона виражається в герцах (або кадрах в секунду, FPS) і показує, скільки разів відеозображення оновлюється за одну секунду. Та ж концепція застосовна до вашого домашнього телевізора або екрану комп'ютера.

Теплові детектори з частотою оновлення 25-30 Гц і вище забезпечують чудову реакцію, «плавне» і «живе» відеозображення без будь-яких затримок. Це особливо важливо для успішного спостереження та виявлення будь-яких рухомих об'єктів. Детектори з більш низькою частотою оновлення транслюють відеозображення більш повільними темпами, що призводить до «рваної» передачі відеозображення, що багатьом людям може здатися незручним, таким, що вводить в оману або навіть неможливим для перегляду. Коли мова йде про ціну тепловізора, частота оновлення FPA не має жодного впливу.

 

Тепловізор з частотою оновлення 60 Гц забезпечує відеозображення в 8 разів більш плавне, ніж прилад з частотою 7,5 Гц.

Тому вибирайте тепловізійний прилад з максимально можливою частотою оновлення. При цьому майте на увазі, що деякі тепловізори з частотою оновлення понад 9 Гц буває суворо заборонено експортувати через експортні обмеження. Завжди уточнюйте у продавця детальну інформацію щодо експорту.

 

Висновок.

Тепер Ви бачите, що ефективність тепловізора покоїться на трьох китах: роздільній здатності FPA, загальній чутливості і частоті оновлення.

 

 

 

Чорно-білі або кольорові?

Є дві основні групи тепловізійних систем, доступних на ринку сьогодні: прилади, що передають просте чорно-біле (ч/б) зображення й такі, які передають кольорове зображення.

Вибір людей в основному залежить від середовища і сфери застосування приладу в залежності від того чи буде він використовуватися для пошуку витоків тепла в будинках, далекого виявлення, чи, можливо, для будь-яких розважальних заходів.

Для відображення зміни сигналу кольорові тепловізійні прилади використовують зміни в кольорі, а не зміни в інтенсивності, як чорно-білі прилади. Люди мають набагато більший динамічний діапазон визначення інтенсивності кольору в цілому, через що чорно-білі зображення простіше і швидше обробляються мозком.

Порівняйте самі!

Чорно-білі

Кольорові

Забезпечує природне сприйняття відеозображення. Чорно-біла палітра не «агресивна» для ока і забезпечує гарне розпізнавання дрібних деталей.

Забезпечує ілюстративний розподіл температури, але зображення «помилково- кольорове». Іноді деталі важко розрізнити. Яскрава кольорова палітра може бути відволікаючою і стомлюючою для людського ока.

Чудово підходить для:

Чудово підходить для:

 • Стрільби/полювання
 • Розвідки
 • Прикордонного контролю
 • Пошукових та рятувальних операцій
 • Оцінки витоку тепла
 • Пожежних операцій
 • Виявлення проблем на лініях електропередач

 

 

 

Крім того, кольорова палітра в основному використовується в недорогих масових моделях тепловізорів. Одна з причин, чому вони дешеві, полягає в тому, що такі тепловізори оснащені дуже дешевими лінзами, які не дозволяють бачити дуже далеко або дуже чітко - вони найкраще працюють тільки на малих відстанях. Це робиться з метою заманити клієнтів, так як вони справляють чудове враження на презентаціях в магазинах або в Інтернеті. Тим не менш, в реальних умовах на великих відстанях людському оку стає все важче зосередитися на кольорових контрастних об'єктах.

Висновок.

Хоча на перший погляд кольорові тепловізори можуть виглядати привабливо, вибір між чорно-білим і кольоровим тепловізійним приладом повинен бути заснований виключно на діапазоні застосування.

Професійні військові і співробітники органів правопорядку впевнено надають перевагу чорно-білому зображенню, а пожежники і домашні інспектори вибирають кольорові системи.

 

 

Ручне регулювання посилення

Уявіть собі, що Ви йдете по лісі рано вранці, якраз перед сходом сонця.

Прохолодне повітря огортає дерева, кущі та землю так, що навколишнє середовище має рівномірну температуру. Ще досить темно, тому Ви вирішили пересуватися за допомогою вашого нового тепловізора. Для безпечного просування Вам потрібно буде збільшити чутливість FPA (посилення) Вашого приладу, щоб ефективно визначати різницю температур навколишніх об'єктів.

Тепер Ви вийшли з лісу і опинилися в середовищі з великою кількістю об'єктів контрастних по температурі (дуже гарячі і дуже холодні), тут Вам необхідно зменшити чутливість FPA, щоб вирівняти зображення і домогтися кращого сприйняття картинки.

Ці два простих приклади свідчать про необхідність для тепловізора мати можливість вручну управляти FPA посиленням.

*3верніть увагу, що ручне регулювання посилення в тепловізійних приладах не треба плутати з ручним регулюванням посилення в приладах нічного бачення: це дві абсолютно різні функції

Порівняйте самі!

Низьке посилення FPA
 
Високе посилення FPA

Висновок.

Ручне регулювання посилення дозволяє Вам бути гнучкими в оптимізації ефективності роботи приладу в залежності від умов навколишнього середовища. В даний час в багатьох тепловізорах ця функція входить в стандартну комплектацію. Вибирайте ту модель, яка оснащена ручним регулюванням посилення, тому що Ви ніколи не знаєте, коли Ви будете мати потребу в цьому.

 

 

Виявлення, Розпізнавання, Ідентифікація (ВРІ)

Вгадайте, яке питання найчастіше задають люди, які хочуть купити тепловізійний прилад? Правильно: «Як далеко я можу бачити з його допомогою?» Це питання звучить просто, і здається, що відповідь має бути просто відстань. Але це не так.

Давайте подивимося, що ж являють собою виявлення / розпізнавання / ідентифікація (або ВРІ для стислості) і те, що береться до уваги при їх оцінці. По- перше, визначення: Виявлення - Ви можете відрізнити об'єкт від фону Розпізнавання - Ви можете сказати, який це вид об'єкта це (наприклад, людина або автомобіль) Ідентифікація: Ви можете описати об'єкт в деталях (наприклад, чоловік у цивільному чи чотирьох дверний седан).

Фактори, що впливають на ці три характеристики відстані, діляться на дві групи: внутрішні і зовнішні.

 

Внутрішні фактори

Зовнішні фактори

 • Чутливість детектора
 • Фокусна відстань об'єктива
 • Роздільна здатність FPA
 • Роздільна здатність екрана
 • Тип екрана (OLED, LCD,...)
 • Розмір об'єкта
 • Умови зовнішнього середовища
 • Погодні умови
 • Різниця в температурі між об'єктом і фоном

 

Порівняйте самі!

Виявлення: Ви бачите, що там щось є
 
Розпізнавання: Ви можете сказати, що це птах
Ідентифікація: Ви можете визначити, що це гусак

Висновок.

Значення ВРІ, наведені в специфікації приладу, представляють максимальні значення, а іноді вони штучно (або помилково) завищені з метою привернути Вашу увагу. Завжди порівнюйте принаймні 3-4 аналогічні продукти і майте на увазі фактори, що впливають на відстані ВРІ.

 

Розділ III. Системи нічного бачення

 

Коефіцієнт досконалості (FOM)

Елемент, що має першорядне значення і навколо якого обертається вся промисловість приладів нічного бачення це ЕОП - електронно-оптичний перетворювач. Основна функція цього високотехнологічного приладу полягає в тому, щоб зібрати оточуюче світло, посилити його в кілька тисяч разів і передати його глядачеві.

ЕОП оцінюються за рядом характеристик. Два основних з них - роздільна здатність і сигнал-шум. Разом вони складають комбінований параметр, що визначає загальну ефективність ЕОП. Він називається коефіцієнтом досконалості (FOM від англійського Figure of Merit).

Роздільна здатність виражається в кількості пар ліній на міліметр (пл / мм) і експериментально вимірюється для кожного перетворювача на заводі-виробнику. Клієнт первинного виробника обладнання також може оцінити роздільну здатність ЕОП, подивившись на тестовий шаблон за допомогою спеціального польового тестера.

 

Під час випробування оператор повинен ясно розрізняти горизонтальні і вертикальні лінії певних шаблонів, а потім звіритися з оригінальною специфікацією ЕОП. Роздільна здатність 60 пл / мм і більше забезпечує високий рівень деталізації зображення приладу нічного бачення.

Майте на увазі, що сама по собі роздільна здатність не відповідає повністю за ефективність ЕОП. Коефіцієнт сигнал-шум також чинить значний вплив. Коефіцієнт сигнал-шум є безрозмірною величиною, яка визначає ефективність перетворювача в умовах низької освітленості. Коефіцієнт сигнал-шум обчислюється шляхом ділення світлового сигналу, який досягає очей оператора, на шум, що сприймається.

Порівняйте самі!

Високий коефіцієнт сигнал-шуму
 
Низький коефіцієнт сигнал-шуму

Хороший перетворювач має коефіцієнт сигнал-шум від 20 і вище. Це означає, що сигнал, отриманий перетворювачем, в 20 разів більш виражений, ніж фоновий шум. FOM розраховується як добуток роздільної здатності перетворювача на коефіцієнт сигнал-шум. FOM зазвичай коливається в діапазоні від декількох сотень для перетворювачів першого покоління до понад 1800 для дорогих перетворювачів третього покоління

 

FOM = Роздільна здатність X Коефіцієнт сигнал-шум

Висновок.

Значення FOM показує рівень ефективності ЕОП. Ціни на системи нічного бачення безпосередньо відображають FOM ЕОП, встановлених в тих чи інших приладах.

 

 

 

Ручне регулювання посилення

Регулювання посилення в приладах нічного бачення - це здатність змінювати інтенсивність ЕОП залежно від високого або низького ступеня освітленості.

Більшість монокулярних приладів нічного бачення стандартно укомплектовані автоматичним регулюванням посилення, яке створює для користувача дисбаланс яскравості, що веде до так званого ефекту «курячої сліпоти». Цей негативний ефект особливо важливий для систем монокулярного типу, коли одне око користувача дивиться в темряву, а інше бачить незручне набагато більш яскраве зображення, що транслюється приладом нічного бачення.

З урахуванням цього більшість систем нічного бачення Mil. Spec, оснащені ручним регулюванням посилення: обертаючи ручку, можна домогтися оптимальної роздільної здатності і більш контрастного зображення, ніж це передбачено автоматичним посиленням. В умовах низької освітленості, за рахунок збільшення коефіцієнта посилення оператор приладу може виявити об'єкти, які при використанні автоматичного посилення могли б бути приховані з поля зору.

Порівняйте самі!

Ручне посилення: MIN
 
Ручне посилення: МАХ
Автоматичне посилення

Висновок.

Ручне управління посиленням-чудова функція, присутня в різних приладах нічного бачення, доступних на ринку. Щодо ціни, то воно коштує трохи більше, ніж автоматичне посилення, і багато користувачів вважають такі інвестиції розумними. У свою чергу це надає бажаної гнучкості для регулювання яскравості ЕОП і досягнення оптимальної продуктивності за будь-яких умов.

 

Посилання:

Organizational and Direct Support Maintenance Manual for Viewer, Drivers, Night Vision (Google eBook)

http://en.wikipedia.org/wiki/Gain

http://en.wikipedia.org/wiki/Automatic_gain_control

 

Виявлення, Розпізнавання, Ідентифікація (ВРІ)

Питання «Як далеко я зможу бачити з цим приладом?» находиться вгорі нашого списку найбільш поширених запитань. Загальний термін «бачити» означає «бачити щось» (виявлення), «бачити об'єкт» (розпізнавання) або «бачити об'єкт в деталях» (ідентифікації). Відстань визначається рядом факторів, які діляться на дві групи: внутрішні і зовнішні.

Внутрішні фактори

Зовнішні фактори

 • FOM ЕОП
 • Фокусна відстань об'єктива
 • Чутливість ЕОП
 • Розмір об'єкта
 • Умови навколишнього середовища
 • Погодні умови та освітленість

 

На відміну від тепловізорів, на ефективність роботи яких умови освітлення не чинять буквально жодного впливу, для успішного функціонування приладів нічного бачення наявність навіть незначної кількості навколишнього світла має життєво важливе значення. Наприклад, якщо у вас є високоякісний прилад третього покоління зі збільшенням об'єктива 1x, то при повному місяці Ви зможете побачити автомобіль з відстані близько 1200 м. У похмуру ніч робоча відстань зменшиться на цілих 50%, до 600 м.

Щоб ще більше підкреслити важливість погоди і умов освітлення ми пропонуємо список найбільш впливових факторів: дощ, сніг, град, вітер, туман / імла / серпанок, атмосферний тиск, температура, навколишній ландшафт, наявність / відсутність зовнішніх джерел світла та світлового забруднення.

 

Системи нічного бачення з імпульсними джерелами живлення

Імпульсні джерела живлення є однією з кращих опцій, що підвищують ефективність приладів нічного бачення. Це електронна функція електронно- оптичного перетворювача, яка миттєво регулює контрастність зображення навіть в умовах швидкої зміни освітлення: сигнальні вогні, вибухи тощо. У той же час вона посилює захист перетворювача від впливу яскравих джерел світла.

Імпульсні джерела живлення вважаються «рятувальниками життя» особливо серед професійних військових і співробітників правоохоронних органів. При впливом яскравого джерела світла функції ABC * і BSP * призводять до того, що ЕОП без імпульсних джерел живлення просто вимикаються, або, в найгіршому випадку лампи просто перегорають, тобто вмирають. В результаті оператор не може бачити речі протягом декількох секунд: ціна цих секунд - безпека і життя людей. В тих самих умовах ЕОП з імпульсним джерелом живлення миттєво відреагує і забезпечить безперервне контрастне зображення, що дозволить користувачеві приладу бачити навколишнє середовище в деталях і реагувати відповідним чином.

 

*ABC=Automatic Brightness Control = Автоматичний Контроль Яскравості, BSP= Bright light Source Protection = Захист від яскравих джерел світла.

Це стандартні функції для всіх ЕОП покоління 2+ і 3, що наразі випускаються.

Однак треба розуміти, що ні ABC, ні BSP, ні імпульсні джерела живлення не гарантують 100% захист від впливу на Ваш ЕОП вкрай яскравих або інтенсивних джерел світла, таких як лазер або сонячні промені. Подібні зловживання в решті- решт вб'ють перетворювач чи значно знизять його продуктивність.

Висновок.

Імпульсне джерело живлення на сьогоднішній день є найбільш ефективною функцією, що підвищує продуктивність. Його наявність дещо підвищує вартість системи нічного бачення. Багато людей дбайливо замовляють прилади нічного бачення з імпульсними джерелами живлення на ЕОП, оскільки вони більш ефективні і краще захищають перетворювач зображення - найбільш дорогий елемент.

 

 

Розділ IV. Контрольний листок покупця

У цьому розділі Керівництва представлено все, що вам потрібно знати при покупці приладу нічного бачення або тепловізора.

Майте на увазі, що високоякісні прилади нічного бачення і тепловізори коштують недешево і для багатьох клієнтів це серйозні інвестиції. Дуже важливо чітко зрозуміти, що Ви купуєте, перш ніж Ви вкладете свої гроші.

Часто ціна є визначальним фактором. Це природне бажання кожного з нас придбати найефективніший і якісний товар за найменшу суму грошей. В той же час ми всі розуміємо, що за визначенням, будь-який хороший якісний продукт не може бути дешевим.

У цьому немає нічого надприродного. Навіть невелике зниження ціни може вказувати на значні недоліки в надійності, якості зборки або ефективності. У багатьох випадках економія НЕ виправдовує поступки в якості та продуктивності.

Це може здатися нелогічним, але більш економічно насправді купувати більш дорогий, але якісний прилад. У довгостроковій перспективі його надійність, ефективність і задоволення від використання виправдають додатково витрачені гроші.

На наступних кількох сторінках ми надаємо список обов'язкових питань і критичних чинників, на які необхідно звернути увагу.

Наприкінці керівництва ми залишаємо порожні порівняльні таблиці для вашої зручності. Коли Ви вирушите за покупками, дізнайтеся у продавців та / або виробників технічні дані і ціни на конкретні прилади, запишіть результати і порівняйте самі.

Наша компанія готова надати Вам нашу професійну і неупереджену думку. Ви можете зв'язатися з нами і обговорити ваші висновки навіть не називаючи марки або моделі. Наші фахівці проконсультують Вас про те, який продукт буде найкращим чином відповідати Вашим потребам та бюджету.

Запитання...

  Де виготовлений перетворювач (ЕОП): виробник і країна походження?

  Якого покоління ЕОП і його показник FOM?

  Чи має ЕОП градацію військових надлишків або армійського браку?

  Яке число діафрагми об'єктива, фокусна відстань та кут огляду?

  Де виготовлений корпус та оптика: країна походження?

  Де здійснювалася зборка та випробування приладу

 

Вибирайте прилад якщо...

  Зборка та випробування здійснювалися на заводі-виробнику.

  Прилад має довгий гарантійний термін для Вашого спокою.

  Його фокусна відстань та кут огляду задовольняють Ваші вимоги щодо дистанції використання

  Він працює від стандартних, широкодоступних та недорогих батарейок

  Прилад не виготовлений по схемі аутсорсингу, не імпортований і не ребрендований

  Виробник має сертифікати якості, наприклад ISO 9001:2008

 

Уникайте прилад якщо...

  ЕОП військових надлишків

  Об'єктиви з високим числом діафрагми

  Завищені дистанції Виявлення/Розпізнавання/Ідентифікації

 

Майте на увазі, що оскільки виробництво ЕОП це дуже складний технологічний процес, лише кілька компаній у світі здатні виробляти якісні перетворювачі.

 

Запитання...

  Де виготовлений тепловий датчик (FPA): виробник та/або країна походження?

  Яка чутливість FPA і число діафрагми об'єктива? частота оновлення приладу?

  Де виготовлені корпус и оптика: країна походження?

  Де здійснювалася зборка та випробування приладу: назва компанії та місцезнаходження?

 

Вибирайте прилад якщо...

  Зборка та випробування здійснювалися на заводі-виробнику.

  Прилад має довгий гарантійний термін для Вашого спокою.

  Його фокусна відстань та кут огляду задовольняють Ваші вимог щодо дистанції використання

  Він працює від стандартних, широкодоступних та недорогих батарейок

  Корпус приладу виготовлений із високоякісного пластика або металу

  Виробник має сертифікати якості, наприклад ISO 9001:2008

 

Уникайте прилад якщо...

  Низька частота оновлення 9 Гц FPA

  Високе число діафрагми об'єктива

  Завищені дистанції Виявлення/Розпізнавання/Ідентифікації

 

У випадку електронно-оптичних перетворювачів, виробництво якісного і надійного FPA вимагає дорогої і високотехнологічної виробничої лінії. У світі є лише кілька респектабельних і надійних компаній, які поставляють на ринок теплові датчики.

Епілог

За допомогою цього Найповнішого Керівництва Покупця тепер Ви краще розумієте значення параметрів приладів нічного бачення і тепловізійних систем.

Ці знання допоможуть Вам зробити правильний вибір, коли Ви опинитесь на роздоріжжі.

Знаючи, які питання ставити, які параметри вважаються «добрими» і яких пасток слід уникати, - все це дає Вам незаперечну перевагу в порівнянні з менш обізнаними клієнтами.

Незважаючи на важливе значення фактора ціни при виборі приладів, тепер у вас є чітке розуміння того, чому надійні та якісні електрооптичні системи коштують дорого. Купуючи прилади нічного бачення або тепловізійні прилади, люди, як правило, мають намір використовувати їх протягом багатьох років. У той же час вони хочуть заощадити свої гроші. З часом така економія може призвести до розчарування через низьку якість і ефективність та численні ремонти і, як наслідок, неминучого і безмежного жалю через покупку дешевого приладу.

Другие статьи
 • Огляд INFIRAY Saim SCL35
  Огляд INFIRAY Saim SCL35
  Поява на ринку оптичної техніки чергової новинки INFIRAY Saim SCL35 не залишило байдужими шанувальників інновацій. Прилад безсумнівно сподобався нашим мисливцям, які були довго в пошуку ефективного оптичного пристрою, здатного виявляти і...
 • Огляд Pulsar Digex N455
  Огляд Pulsar Digex N455
  Одним з новітніх прицілів - Pulsar Digex N455, порадувала своїх шанувальників компанія Пульсар.  Він не був представлений на виставках, тому мало хто знає про нього. Але давайте познайомимося з ним ближче.